Load & Capacity
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 156 kg |
| Net Freezer Capacity | 156 L |
| Net Refrigerator Capacity | 311 L |
| Net Total Capacity | 467 L |
Design Elements
| Colour | Pt. Inox |
| Colour Group | Stainless Steel |
| Storage Compartment | Yes |
Installation Guide
| Installation Type | Freestanding |
Efficiency & Standard
| Climate Class | SN/T |
| Energy Efficiency Class | E |
| Noise Level | 35 dB |
| Star Rating | 4 |
Product Type
| Product Category Group | MDA |
White Goods Features
| Adjustable Shelves | Yes |
| Defrost Type | No Frost |
| Fast Freeze | Yes |
| Interior Light Type | LED |
| Multi Air Flow Technology | Yes |
| No. Refrigerator Shelves | 2 |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Number of Freezer Shelves | 2 |
| Number of Refrigerator Crispers | 2 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 6 |
Dimensions & Weight
| Depth | 65 cm |
| Height | 181.5 cm |
| Shipping Depth | 70.9 cm |
| Shipping Height | 192 cm |
| Shipping Weight | 94 kg |
| Shipping Width | 89.2 cm |
| Weight | 85 kg |
| Width | 83.3 cm |
General
| Additional Information | Holiday function |
| Features | Total No Frost – Eliminates ice build-up Super Freeze – Quickly locks in freshness Adaptable storage – Flexibly organise food Elegant design – Enhances your kitchen’s style |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Barcode/EAN | 6901018083204 |
Display
| Display Screen Type | LED |
Additional Information
| Warranty/Guarantee | 2 Years Guarantee + 3 Years Warranty (*Redemption Required) |
